Müze Kaşifleri Başlıyor!

£15.00£60.00

Clear
SKU: N/A Category:

Description

Müzede Kaşifleri İstanbul-Ankara ve İzmir’de!

Çocukların sanatla mümkün olduğunca erken yaşta tanıştırılması gerektiğini düşünerek çıktığımızda bu yolda kalıplara bağlı kalmadan çocukların; sanatçılarıları, sanat akımlarını tanıyıp, özgürce üretebileceklerini ve öğrenmenin mekan, materyal fark etmeksizin her yerde gerçekleşebileceğini temel alan Qbicart Öğrenme Modeli kapsamında hazırlanan Müze Kaşifleri atölyemizde minik kaşiflerimizle birlikte her ay farklı bir müzeyi ya da galeriyi gezip onlarla düşünüp, sorgulayıp rengarenk resimler yapacağız. Siz de bizimle birlikte bu harika yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Malzemeler:

  • Resim defteri, Keçeli ya da renki kuru boyalar

Not : Bu etkinliğe 5-8 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir ve kontenjanımız 8-10 kişidir. (Müze kaşiflerimize özel çanta verilecektir.)

Atölye Hakkında Bilgilendirme

Atölyemiz en az 4 çocuğun katılımıyla gerçekleşecektir.

Sorularınız için Qbicart Veli Koordinatörümüz ile iletişime geçebilirsiniz.📞 0531 494 84 43

Sizleri heyecanla bekliyoruz.

Müze Kaşifleri İstanbul Programı (Cansu Dinç)

28 Ekim Cumartesi 16.00 -Arter

Kavramsal Sanatçı Sarkis’in 2021’de Arter Koleksiyonu’na bağışladığı ve “SONSUZ” sergisinde yer alan birbirinden güzel enstalasyonlarla ilgili sorular eşliğinde düşünerek eserleri tüm yönleriyle çözümleyerek, anlamaya çalışacağız.

18 Kasım Cumartesi 16.00 -Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi’nde birbirinden önemli sanatçıların eserlerinin yer aldığı koleksiyonları inceleyeceğiz. Sanat tarihine yön veren isimleri tanıyarak sanata dair bilgimizi arttıracağız. Eğlenceli ve öğretici atölyemizi uygulamalarla tamamlayacağız.

23 Aralık Cumartesi 16.00 -İstanbul Modern

İstanbul Modern’de yer alan Yüzen Adalar sergisinde yolculuğa çıkıyoruuz. Çağdaş sanatı öğrenip Figürler neye benziyor? gibi sorgulamalar yapacağız.

Müze Kaşifleri Ankara Programı (Elif Altun)

22 Ekim Pazar 14.00 -Satranç Müzesi

Satranç Dünyasına adım atıyoruz. Harry Potter, Asteriks ve Şirinler gibi tematik setlerin yer aldığı Satranç Müzesi’nde satranca dair harika bilgiler elde edeceğiz. Kültürel çağrışımları ve alındığı ülkelerin özelliklerini görmenin mümkün olduğu 719 satranç takımına ulaşan koleksiyona ev sahipliği yapan müzede satranç takımlar ıarasında bambaşka bir yolculuğa çıkacağız.

19 Kasım Pazar 14.00 -Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi

I. Ulusal Mimarlık Akımının en güzel örneklerinden kabul edilen tarihi binada yer alır. Cumhuriyet öncesi ve sonrası Türk plastik sanatının tarihinin oluşum ve gelişim dönemlerini yansıtan sanat eserlerini içeren zengin bir koleksiyona sahiptir. Müzede Osman Hamdi Bey’den Abdülmecid Efendi’ye, Şeker Ahmet Paşa’dan Fikret Mualla’ya, Şevket Dağ’dan Şefik Bursalı, İbrahim Çallı, Abidin Dino’ya çok sayıda sanatçının orijinal eserlerini inceleyeceğiz.

24 Aralık Pazar 14.00 -Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nin birbirinden değerli koleksiyonlarını çocuklarla birlikte keşfedeceğiz. MÖ 3. binden Bizans Dönemi’ne kadar uzanan bir zaman dilimini kapsayan koleksiyon; Hitit, Urartu, Asur, Akhamenid ve Bizans gibi farklı uygarlıklara ve dönemlere ait eserleri yakından göreceğiz. Müze koleksiyonundaki eserler, Anadolu coğrafyasının kültürel mirasını vurgulamanın yanı sıra belirli bir olay örgüsü ile bir araya getirilmiştir.

Müze Kaşifleri İzmir Programı (Melike Sargın)

21 Ekim Cumartesi 14.00 -Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi

Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde oyunlar oynayıp, kısa bir yaratıcı drama çalışmasının ardından “Oyuncağın tarihçesi”ni hep birlikte konuşup, oyuncak müzesindeki oyuncakları inceleyeceğiz. Ardından her müze kaşifimiz kendi oyuncağını tasarlayıp, tasarladığı oyuncağa bir isim verecek🎈

18 Kasım Cumartesi 14.00 -Radyo ve Demokrasi Müzesi

Radyo ve iletişim üzerine bir oyun ve kısa bir canlandırmanın ardından, 1920’lerden günümüze radyoların toplandığı Radyo ve Demokrasi Müzesi’ni müzeyi hep birlikte gezip radyonun ilk ortaya çıkışını ve neden radyoya gerek duyulduğu üzerine konuşacağız. Daha sonra her katılımcı seçtiği bir radyoyu ya da hayalindeki radyoyu resmedecek.

23 Aralık Cumartesi 14.00 -Hamza Rüstem Fotoğraf Evi

3 aylık keşfimizin son atölyesinde Hamza Rüstem Fotoğraf Evi’nde. Zamanda kısa bir yolculuğa çıkacağımız bu atölyemizde fotoğrafın ve fotoğrafçılığın tarihçesini inceleyeceğiz.

ÖNEMLİ

Katılımcıların atölye veya derslere katılamama durumunu atölye ve dersler gerçekleşmeden 2 gün önce tarafımıza bildirmemesi durumunda ücret iadesi ve değişiklik yapılamamaktadır.

Çocuğunuzun katılacağı Qbicart Programında, çekilecek fotoğraf ve video görüntülerini sosyal medya sayfalarımızda yayınlayıp daha çok çocuğun sanatla ulaşmasına teşvik sağlamak isteriz. Bu paylaşımlara sıcak bakmıyorsanız; Qbicart ile +905314948443 numarası üzerinden iletişime geçebilir ya da info@qbicart.com’a mail ile bildirmenizi rica ederiz.

Bu konudaki detaylı bilgilendirme bilet alımı gerçekleşmeden önce onaylayacağınız Terms and Conditions sayfasında yer almaktadır.

Additional information

Şehirler

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR